Landelijke afspraken over wachttijd (Treeknorm)

Soms kunt u niet meteen terecht bij een zorgverlener. Bijvoorbeeld doordat de zorgverlener veel andere mensen helpt. Dan is het voor u fijn om te weten hoe lang u ongeveer moet wachten. Daarom maakten wij samen met zorgverleners en Zorgverzekeraars Nederland afspraken over wachttijden. Deze afspraken noemen we de Treeknorm.
Dit zijn de wachttijden per zorgsoort of situatie
Medicijnen |
|
Huisarts |
|
Paramedisch hulpverlener
|
|
Eerste gesprek in het ziekenhuis |
|
Diagnose of indicatie
|
|
Mondzorg |
|
Polikliniek
|
|
Opname in het ziekenhuis |
|
Geestelijke gezondheidszorg
|
|
Verpleging en Verzorging |
|
Wijkverpleging |
U hoeft niet te wachten op zorg: u kunt deze altijd vragen. Wel nadat u wijkverpleging is toegekend. Dat wordt gedaan nadat u een indicatie voor wijkverpleegkundige zorg heeft gekregen. |
Langer wachten? Onze zorgadviseurs helpen u
Geeft de zorgverlener aan dat u langer moet wachten dan de Treeknorm? En wilt u toch eerder geholpen worden? Neem dan contact op met onze zorgadviseurs. Zij kijken met u mee voor een passende oplossing. Bijvoorbeeld of u eerder terecht kunt bij een andere zorgverlener bij u in de buurt.